Miejsce startu:

  • kościół Pw. Św. Brata Alberta
  • ul. Zegadłowicza 20
  • jeśli wgrywasz ręcznie wynik do B4sport zrób zdjęcie kościoła
  • Charakterystyka trasy: leśna
  • Trudność: łatwa

Punkt 5 – Jezioro Głębokie.

Gratulujemy wyboru: tutaj, ze względu na okoliczności przyrody, nawet największa mameja miałaby ochotę być aktywna! Zadanie: znajdź upiora i pięciu Brytyjczyków. Podpowiedź: to drzewa. Nie szkodzi, że jest ich tu milion. Zapewniamy Cię, że kiedy je zobaczysz, rozpoznasz je na pewno. Ogromny buk „Upiór” straszący plątaniną konarów i pięć pomnikowych dębów, upamiętniających brytyjską misję repatriacyjną dla Niemców, mieszczącą się w jednej z nieodległych willi przy ul. Jaworowej w latach tużpowojennych. A w okolicy wejścia na kąpielisko przez krótki czas przebiegała kiedyś granica między Polską, a radziecką strefą okupacyjną Niemiec. W tej właśnie okolicy ukrywały się tuż po wojnie bandy Wehrwolfu, czyli niedobitki SS dokonujące sabotaży i napadów na polskich osiedleńców. Nie bez kozery w tamtych latach zwano te ziemie „dzikim zachodem”.

Na wyznaczonej trasie znajduje się miejsce piknikowe. Po treningu można spróbować swoich sił w parku linowym lub na wake parku.

TRASA podstawowa 5 km (piesza lub rowerowa)

TRASA rowerowa krótka (14km)

W połowie trasy w Bartoszewie można coś zjeść w “Gospodzie Uroczysko” czy “U SomSiadów” lub uzupełnić zapasy w wiejskim sklepiku. Rekomendujemy rowery górskie lub trekkingowe – cała trasa przebiega leśnymi drogami.

TRASA rowerowa długa (33 km)

Na trasie w Bartoszewie jest dostępny sklepi wiejski, w którym możecie uzupełnić zapasy.

Na 12 km wyprawy znajdują się ruiny dworu rodziny von Ramin, a 600 metrów dalej cmentarz rodowy von Ramin. Więcej informacji znajdziecie na stronie:

GUNICE /Günnitz/

W połowie trasy znajduje się wieża widokowa Rezerwatu Świdwie oraz miejsce piknikowe z możliwością rozpalenia ogniska czy grilla (nie zapomnijcie zabrać prowiantu).

Kolejne sklepy znajdziecie w Dobrej, a w Wołczkowie polecamy zatrzymać się na kawę i ciasto w kawiarni Przystanek (Lipowa 51A).

Zapisz się!