Projekt 21

Projekt 21™ Szczecin powstał z myślą o mieszkańcach Szczecina i okolic. Głównym celem Projektu 21 Szczecin jest zachęcanie do codziennej aktywności zarówno biegowej jak i spacerowej a przy okazji odkrywanie na nowo zakątków Szczecina oraz poznanie ciekawych historii związanych z tymi miejscami.

Do pokonania jest 18 z 21 tras znajdujących się na terenie Miasta Szczecina. Każda trasa rozpoczyna się w innym punkcie lokalizacyjnym, do którego przypisana jest ciekawostka opracowana/przygotowana przez szczecińskich pisarzy Marka Stelara i Leszka Hermana.

Projekt 21™ zachęca uczestników do poznania historii czy legend o miejscach, które być może mijają codziennie nic o nich nie wiedząc lub wiedząc niewiele. Jest też wabikiem dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli swojej aktywnej przygody a są ciekawi jakie historie kryją się za rogiem 😉. Może też być świetną przygodą dla turystów, którzy w niekonwencjonalny sposób ale pod czujnym okiem naszych przewodników będą mieli okazję poznać uroki Szczecina.

Przewodnikami po trasach poszczególnych dzielnic są znani miłośnicy Szczecina, autorzy powieści kryminalno-sensacyjnych Marek Stelar i Leszek Herman.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Uczestników, od kwietnia 2022 roku, dodaliśmy możliwość pokonywania tras rowerem. Do części z nich przygotowaliśmy także przykładowe trasy do pobrania.

Do Projektu 21 można dołączyć w każdej chwili. Na uczestników czekają trasy o łącznej długości ok. 105 km, w różnych częściach Szczecina. Dla miłośników rowerowych przejażdżek ilość kilometrów jest oczywiście większa.

Projekt 21 Szczecin to kolejna propozycja Stowarzyszenia K2 Partners,  która łączy ze sobą zabawę i aktywność ruchową promując przy tym nasze piękne i ciekawe miasto.

Zapisz się!