Porada techniczna

Drodzy uczestnicy,

Podczas realizacji Projektu 21 Szczecin, będziecie otrzymywać sms z linkiem do specjalnej podstrony, na której znajdziecie wszelkie informacje na temat kolejnej lokalizacji, którą należy odwiedzić. Będą tam wszystkie niezbędne dane na temat lokalizacji, punktu startowego, możliwości dojazdu oraz proponowanej trasy i najważniejsza informacja w postaci ciekawostki związanej z danym miejscem i okolicą.

Aby zrealizować zadanie, należy wystartować z wskazanego punktu (bardzo ważne!) oraz pokonać minimum 5 km.

Możecie skorzystać z zaproponowanej przez nas trasy (nie jest to trasa obowiązkowa, a jedynie propozycja), można też samodzielnie wyznaczyć / zaplanować dowolną  trasę.

Jeśli chcecie skorzystać z naszej propozycji tras, możecie zrobić to na kilka sposobów:

  1. Jeśli używacie zegarka sportowego typu Garmin, Polar, Suunto z możliwością nawigowania lub dowolnej aplikacji obsługującej pliki „gpx”, możecie pobrać taki plik z naszej podstrony i wgrać/zainstalować go na swoim zegarku/aplikacji/Apple Maps. W ten sposób możecie poruszać się po zaproponowanej trasie korzystając z zegarka lub telefonu.
  2. Możecie również podglądać trasę bezpośrednio w telefonie korzystając z mapki umieszczonej na w podstronie z linku w sms’ie.
  3. Jeśli chcecie, aby aplikacja nawigowała Was po trasie, a nie używacie plików „gpx”, możecie zainstalować sobie aplikację typu Komoot, GPX ViewerLocus Map czy Traseo i w ten sposób skorzystać z proponowanej trasy. Aplikacje w wersji podstawowej są bezpłatne. Wystarczy zainstalować je na telefonie, z podstrony wybrać „pobierz plik GPX” i otworzyć w zaproponowanej przez system aplikacji Koomot, GPX Viewer czy Traseo.

Podsumowując przed wyjazdem do danej lokalizacji, przygotujcie się do tego jak do każdej wycieczki, sprawdźcie dojazd, zaplanujcie trasę (skorzystajcie z naszej propozycji lub zaplanujcie własną). Jeśli zaplanowanie trasy wymaga dodatkowej technologii w postaci zegarka lub aplikacji, upewnijcie się przed wyjściem, że wszystko Wam działa i dojeżdżając na miejsce, będziecie wiedzieć jak się poruszać i skąd wystartować.

Liczymy, że będzie to dla Was ciekawa przygoda, a miejsca, które odwiedzicie i ciekawostki, które przeczytacie nieraz Was zaskoczą.

Miłej zabawy.

1. W linku z nową trasą znajdziecie miejsce skąd można pobrać pliki GPX – czerwona ramka – naciśnij i przytrzymaj – rozwinie się menu.
2. Kliknij w „Więcej”
3. Kliknij w „Pobierz”
4. Kliknij w plik pierwszy od góry
5. Już możesz krzystać z nawigacji w Apple Maps.
1. Kliknij „POBIERZ PLIK GPX”
2. Kliknij „Pobierz”
3. Kliknij „Otwórz”
4. Wybierz aplikację, która będzie Cię prowadziła po trasie (wcześniej musisz ją zainstalować na telefonie).
Zapisz się!