Porada techniczna

Drodzy uczestnicy,

Podczas realizacji Projektu 21 Szczecin, będziecie mieć dostęp do wszystkich tras które należy odwiedzić – TRASY. Będą tam wszystkie niezbędne dane na temat lokalizacji, punktu startowego, możliwości dojazdu oraz proponowanej trasy i najważniejsza informacja w postaci ciekawostki związanej z danym miejscem i okolicą.

Aby zrealizować zadanie, należy wystartować z wskazanego punktu (bardzo ważne!) oraz pokonać minimum 5 km.

Możecie skorzystać z zaproponowanej przez nas trasy (nie jest to trasa obowiązkowa, a jedynie propozycja), można też samodzielnie wyznaczyć / zaplanować dowolną  trasę.

Jeśli chcecie skorzystać z naszej propozycji tras, możecie zrobić to na kilka sposobów:

  1. Jeśli używacie zegarka sportowego typu Garmin, Polar, Suunto z możliwością nawigowania lub dowolnej aplikacji obsługującej pliki „gpx”, możecie pobrać taki plik z naszej podstrony i wgrać/zainstalować go na swoim zegarku/aplikacji/Apple Maps. W ten sposób możecie poruszać się po zaproponowanej trasie korzystając z zegarka lub telefonu.
  2. Możecie również podglądać trasę bezpośrednio w telefonie korzystając z mapki umieszczonej na w podstronie z linku w sms’ie.
  3. Jeśli chcecie, aby aplikacja nawigowała Was po trasie, a nie używacie plików „gpx”, możecie zainstalować sobie aplikację typu Komoot, GPX ViewerLocus Map czy Traseo i w ten sposób skorzystać z proponowanej trasy. Aplikacje w wersji podstawowej są bezpłatne. Wystarczy zainstalować je na telefonie, z podstrony wybrać „pobierz plik GPX” i otworzyć w zaproponowanej przez system aplikacji Koomot, GPX Viewer czy Traseo.

Podsumowując przed wyjazdem do danej lokalizacji, przygotujcie się do tego jak do każdej wycieczki, sprawdźcie dojazd, zaplanujcie trasę (skorzystajcie z naszej propozycji lub zaplanujcie własną). Jeśli zaplanowanie trasy wymaga dodatkowej technologii w postaci zegarka lub aplikacji, upewnijcie się przed wyjściem, że wszystko Wam działa i dojeżdżając na miejsce, będziecie wiedzieć jak się poruszać i skąd wystartować.

Liczymy, że będzie to dla Was ciekawa przygoda, a miejsca, które odwiedzicie i ciekawostki, które przeczytacie nieraz Was zaskoczą.

Miłej zabawy.

1. W linku z nową trasą znajdziecie miejsce skąd można pobrać pliki GPX – czerwona ramka – naciśnij i przytrzymaj – rozwinie się menu.
2. Kliknij w „Więcej”
3. Kliknij w „Pobierz”
4. Kliknij w plik pierwszy od góry
5. Już możesz krzystać z nawigacji w Apple Maps.
1. Kliknij „POBIERZ PLIK GPX”
2. Kliknij „Pobierz”
3. Kliknij „Otwórz”
4. Wybierz aplikację, która będzie Cię prowadziła po trasie (wcześniej musisz ją zainstalować na telefonie).
Zapisz się!