Przewodnicy

W wyborze przewodników było jasne, że musi być to osoba kochająca i doskonale znająca zarówno topografię jak i historię Szczecina. Wybór był oczywisty. Marek Stelar i Leszek Herman – szczecińscy autorzy powieści kryminalno-sensacyjnych, których akcja dzieje się w Szczecinie i okolicach.

Marek Stelar (właśc. Maciej Biernawski)

– rocznik 1976, były architekt pozostający w nieformalnym i dość luźnym związku z dawnym zawodem, porzuconym między innymi dla pasji pisania. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy. Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”. Autor serii kryminalnych o komisarzu Krugłym, inspektorze Suderze i komisarzu Rędzi.

Wybrane tytuły Marka Stelara

Leszek Herman (właśc. Lesław Piotr Herman)

– rocznik 1967, architekt specjalizujący się w zabytkach, miłośnik starego Szczecina i Pomorza (zwanego dziś Zachodnim). Zawodu wyuczonego nie porzucił, jednak pasję z jaką go wykonuje dzieli z inną: pisarską. Autor entuzjastycznie przyjętej powieści „Sedinum. Wiadomość z podziemi”, którą debiutował w 2015 roku oraz kilku innych książek, jak sam je określa: awanturniczo-przygodowych. Ich fabuły osadzone są ściśle w realiach szczecińskich i pomorskich oraz stanowią zarówno ciekawy przewodnik po regionie, jak i znakomitą rozrywkę. Honorowy ambasador Szczecina.

Wybrane tytuły Leszka Hermana

Zapisz się!