Trasa – 19

Miejsce startu:

  • parking
  • ul. Dąbska i ul. Sowia
  • Charakterystyka trasy: leśna
  • Trudność: łatwa

Punkt 19 – Jeleni Staw.

Spokojna traska w okolicy Jeleniego Stawu i niewielkiej, przepływającej przez niego rzeczki Niedźwiedzianki, będącej dopływem też niewielkiej Płoni. Przy stawie ustronna plaża. Nawierzchnie gruntowe, cisza, spokój i relaks, choć niedaleko stąd do autostrady i krajowej „10”. Nie musisz niczego zwiedzać, po prostu ciesz się biegiem i słuchaj ptaków, własnego oddechu albo tego, co masz w słuchawkach. Jeśli Cię jednak korci, skieruj się w stronę „10”; w okolicy ulic Sowiej i Pawiej, a trafisz na dawny cmentarz, który powoli odkrywa swoje tajemnice. Pod ziemią przetrwały kunsztownie zdobione płyty nagrobne – ślad po przedwojennych mieszkańcach osiedla, które niemal starła z powierzchni ziemi zdobywająca Szczecin Armia Czerwona.

TRASA podstawowa 5 km (piesza lub rowerowa)

TRASA ROWEROWA - 26KM (łatwa)

W połowie trasy znajduje się klasztor cysterski w Kołbaczu. Więcej na temat opactwa przeczytacie na stronie:

http://www.parafiawkolbaczu.com/opactwo-w-kolbaczu/

Jest też możliwość przedłużenia trasy do Żelewa gdzie możecie odpocząć na plaży nad jeziorem Miedwie (patrz trasa nr 16).

TRASA ROWEROWA - 30 KM (bardzo trudna)

Trasa wyjątkowo trudna, z dużą ilością podjazdów i zjazdów (zalecamy rower MTB).

Na 10km polecamy zwiedzenie Ogrodu Dendrologicznego Glinna. Ogród udostępniany jest od 15 marca do 31 października – w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00, a w soboty i niedziele od 10.00-19.00. Wstęp bezpłatny. Przy ogrodzie jest miejsce piknikowe i można rozpalić ognisko.

Na 16 km w Binowie znajdziecie sklep spożywczy, w  którym można uzupełnić prowiant i napoje, z którymi można się udać na miejsce piknikowe i plaża nad jeziorem Binowskim (około 17 km).  Odpocznijcie i zbierzcie siły przed długim podjazdem w drodze powrotnej.

Zapisz się!