Miejsce startu:

  • Fontanna Bartłomiejka
  • ul. Karola Szymanowskiego 3
  • jeśli wgrywasz ręcznie wynik do B4sport zrób zdjęcie fontanny aby potwierdzić miejsce startu
  • Charakterystyka trasy: miejsko/leśna
  • Trudność: łatwa

Punkt 1 – Jasne Błonia i Park Kasprowicza.

Plac Jasne Błonia stanowi przedłużenie osi urbanistycznej ciągnącej się od pl. Żołnierza, przez pl. Lotników, pl. Grunwaldzki i Aleję Jana Pawła II, której zamknięciem jest zielony budynek z lat 20-tych XX w. będący siedzibą władz miasta, zwany Szpinakowym Pałacem. Pomnik Trzech Orłów wykonany z okazji XXXV-lecia PRL i  symbolizować ma trzy pokolenia, które do tego czasu zdążyły zasiedlić znów polski Szczecin, który w zasadzie nigdy wcześniej polski nie był. Niejako w odpowiedzi oraz przez wzgląd, że w czerwcu 1987 roku podczas pielgrzymki do Ojczyzny na błoniach odprawił mszę papież – Polak, w 1995 postawiono tu Jego pomnik i nadano Błoniom nazwę Jego imienia. Patrzą teraz na siebie: papież i orły, dwa symbole różnych czasów, a także jeden wspólny symbol pogmatwanej historii tego miasta i w ogóle historii.

Parkiem Kasprowicza, obok jeziorka Rusałka i Teatru Letniego dotrzesz aż do Łękna (Różanka) i dalej do Lasku Arkońskiego (Syrenie Stawy – trasa 20). Idealne tereny do rekreacyjnego biegania, choć nie licz na samotność długodystansowca! To jedna z najpopularniejszych a co za tym idzie najbardziej obleganych tras, nie tylko biegowych ale i spacerowych.

To tutaj usytuowany jest start i meta największej imprezy biegowej w regionie PKO Półmaraton Szczecin. organizowanej przez Stowarzyszenie K2 Partners.

Sugerowana TRASA

Zapisz się!